Nirvana Deluxe Villaları | Yeşilbayır Antalya

Proje Açıklamaları

Nirvana Deluxe Villaları, Yeşilbayır'da Orfe çiftliğine 900 m, özel havuzlu ve bahçeli, 500 m2 ultra lüks müstakil evler, kişiye özel iç tasarım imkanları verebilen bir konsepte projelendirilmiştir.

Antalya'nın Döşemealtı ilçesi Yeşilbayır mahallesinde yapılacak olan Nirvana de-luxe projesinde yer alan özel malikâneler, hem bahçeli müstakil ev tarzını yansıtabilmek, aynı zamanda ortak kullanım mekânları ile hizmet ve bakım avantajları sağlayabilen bir tarz yaratabilmek amacıyla tasarlanış benzersiz bir özel yaşam konseptidir.

Deluxe villa tarzındaki projemiz, Antalya Yeşilbayır'da 5216 ada da bulunan, 5286 m2 büyüklüğünde bir arazinin üzerine yapılacaktır. Toplam 8 adet olarak tasarlanan deluxe villa projemizde, her evin kendine özel yaya ve araç girişi, özel havuzu, özel bahçesi bulunmakla birlikte, aynı zamanda genel havuz, ortak bahçe, veranda, ortak jeneratör gibi birlikte kullanıma açık tesisleri de bulunmaktadır.

Ultra lüks villalar ve bahçeli evler, klasik tarzda mermer ve doğal kaplama dış cepheleri olmakla birlikte, iç mekanlar tamamen kullanıcıların tarzına ve onların taleplerine göre yapılacak olup, tüm kullanılacak olan malzemeler ve iç tasarım özellikleri kendi seçecekleri mimarlar tarafından kişiye özel oluşturulacaktır. Kullanıcılar, dış cepheler ve ortak mekanlar tamamlanmış olsa bile her villanın özel girişi olduğundan rahatlıkla iç mimarlık hizmetlerinden kendi istekleri doğrultusunda yaralanabileceklerdir.

Çatılar; Villaların çatıları çelik konstrüksiyon üzerine, osb sandviç panellerle kapatılacak, üzerine su izolasyonu için membran yapıştırma uygulanacak ve en üstte ise kiremit kaplama olacak. Villa çatı sistemi alttan sprey poliüretan ile kaplanarak ekstra yalıtım sağlanacak, aynı zamanda bakteri ve böcek üremesinin önüne geçilecek. Bütün bunlara ilave olarak son kat tabliye betonu üzerindeki şapın altına ısı yalıtım malzemesi ilave edilecektir.

Dış Cepheler; Projedeki tüm villaların dış cepheleri, ısı yalıtımı sağlayacak mantolama ile kaplandıktan sonra üzerine sıva uygulanacak, projesinde belirtildiği gibi üzerine, söveler, mermer ve doğal ahşap kaplamalar uygulanacaktır.

Pencere ve Doğramalar; Nirvana deluxe villalarının pencere ve doğramaları, özellikle mekânların yüksek tavanlı olmaları nedeniyle geniş ebatta olacaktır. İç mekanlara aydınlık sağlayacak yüksek çift camlı ve çift açılımlı pencereler, kapılar ise hebe schiebe sisteminde uygulanacak. Giriş kapısı, iç kapılar ve doğramalar özel tasarım ahşap olacaktır.

Özel Tasarım Aktivite Katı

Nirvana Deluxe villalarının zemin katı örnek villa uygulamasında görüleceği üzere, aktivite ve SPA merkezi olarak tasarlanmıştır. Bu kat merdiven den inilence geniş bir hol ve aktivite odasına ulaşmaktadır. Odadan kış bahçesi olarak adlandırılan, jakuzinin bulunduğu üzeri yarı açık cam olan bir terasa çıkılır. Kış bahçesinin diğer tarafında Türk hamamı, sauna, duş, tuvalet, görevli odası ve ütü odası yer almaktadır. Yine bu katta asansör holü, tesisat sistem odası yer alır. Tüm soğutma, ısıtma, sistemlerinin tesisatları, yalıtım ve aydınlatma alt yapısı oluşturulacak, kullanıcıların talepleri ile şekillenecek yer duvar ve tavan kaplamaları satış sonrası imal edileceklerdir.

Giriş Katlar

Nirvana Deluxe villalarının ana giriş kapısından girince, çok ferah bir giriş holü ve yaklaşık 4 metre yüksekliğinde bir salona ulaşılır. Giriş bölümünde mutfak, banyo tuvalet, asansör odası ve merdivenler yer alır. Hem salondan hem de mutfak bölümünden bahçeye açılan geniş pencere ve kapılar, yüksek tavanlar, çok ferah ve zengin bir mekan sağlar.

Üst Katlar

Üst Katta biri büyük yatak odası olmak üzere 3 çocuk odasıyla birlikte toplam 4 oda bulunmaktadır. Ebeveyn yatak odasının ensuite banyosu, bahçeye bakan büyük bir terası, giyinme odası ve TV ünitesi mevcuttur. Çocuk odalarında ise bahçeye bakan pencereler, gardırop ve TV üniteleri, banyo tuvalet bulunmakla birlikte, koridor da ilave bir banyo ve çamaşır odası mevcuttur.

TEMEL ÖZELLİKLER

Konum Antalya, Yeşilbayır
Durumu Proje Aşamasında
Tipi Villa Sitesi
Oda Sayısı 10
Ünite m2 500 m2
Ünite Adedi 8
Toplam Arsa 5286 m2
Plaja Uzaklık 15 km
Havalimanına 26 km
Şehir Merkezine 5 km

KONUM

BİZE ULAŞIN

Çaybaşı Mahallesi 1375. Sokak No 7/2 Muratpaşa 07100 Antalya
+90 242 311 6 333 PBX     info@nirvana-insaat.com